“LG G4 Telefonum Firmware Update Ekranında Kaldı” Çözümü

Paylaş

İlk çıktığı zamanlarda kamerası en iyisi olduğu için LG G4 almıştım. LG G4’te olan kronik sorunlardan olan anakart arızası ve Ghost Screen denilen ekranda izler kalması sebepleri ile 2 kez garantiye LG Şengüller Servise gönderdim ve ikisi de 1 hafta içinde çözülerek telefonuma kavuştum. Kafa ağrıtan bir telefon olmasına rağmen sorunlardan öncede sorunlar çözüldükten sonra da gerçekten severek kullandığım bir telefon. Bugün sabah itibari ile başıma yine bir sorun geldi ve panikle internette araştırma yaptım.

Sorunum şu idi; Telefonumu açarken “firmware update do not unplug the usb connection until the process is complete ” yazısı ile karşı karşıya idim. Sebebi telefonu kapatıp açarken parmağınızın power tuşu ile beraber ses kısma düğmesine dokunmasıymış. Açarken ikisine de yanlışlıkla basmışım. Hemen panikle internete girip araştırma yaptım. Genelde çözüm önerileri arasında yazılım güncelleme için LG Support Tool ile yazılım güncelleme hatalarını düzelt seçeneği idi. Ama LG Support Tool bu cihaza bu araçla yazılım düzeltme yapamazsınız, LG Bridge yükleyin mesajı verdi. Onu yükledim. Öncesinde LG Support Tool ile cihaz sürücülerini kurmuştum. LG Bridge cihazımı gördü ve gerekli güncellemeleri buldu. Cihazımın ekranında hareketlilik oldu şükür sevindim. Güncelleme bitince birde ne göreyim yine aynı ekran. Olmadı olmadı olmadı derken başka bir çözüm yolu gördüm. Açma tuşuna 1-2 dakika basılı tutun yazıyordu. 5 dakika kadar basılı tuttum ama maalesef ekran hala karşımda idi. Tekrar uğraşmaya başladım ama olmadı. Yaklaşık 1 saat süren çabalarım sonuncunda bir yerde açma tuşuna 20 saniye kadar basılı tutun yazıyordu. Yaptık ya olmadı derken telefonun kapalı iken tuşa basma işi aklıma geldi. Pili söktüm geri taktım ve açma tuşuna basıp elimi hiç çekmedim. Ve karşımda LG’nin açılış müziği çıktı. O kadar sevindim ki.

Açma tuşuna basılı tutmak çözüyormuş ancak bu esnada telefonun kapalı olması gerekiyor. O kafa karışıklığı ve panik ile aklına gelmeyen arkadaşlara umarım yardımcı olur. Herkese fireware update hatasız günler 🙂

22 views

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.