“LG G4 Telefonum Firmware Update Ekranında Kaldı” Çözümü

Paylaş

Herkese merhaba. İlk çıktığı zamanlarda kamerası en iyisi olduğu için LG G4 almıştım. LG G4’te olan kronik sorunlardan olan anakart arızası ve Ghost Screen denilen ekranda izler kalması sebepleri ile 2 kez garantiye LG Şengüller Servise gönderdim ve ikisi de 1 hafta içinde çözülerek telefonuma kavuştum. Kafa ağrıtan bir telefon olmasına rağmen sorunlardan öncede sorunlar çözüldükten sonra da gerçekten severek kullandığım bir telefon. Bugün sabah itibari ile başıma yine bir sorun geldi ve panikle internette araştırma yaptım.

Sorunum şu idi; Telefonumu açarken “firmware update do not unplug the usb connection until the process is complete ” yazısı ile karşı karşıya idim. Sebebi telefonu kapatıp açarken parmağınızın power tuşu ile beraber ses kısma düğmesine dokunmasıymış. Açarken ikisine de yanlışlıkla basmışım. Hemen panikle internete girip araştırma yaptım. Genelde çözüm önerileri arasında yazılım güncelleme için LG Support Tool ile yazılım güncelleme hatalarını düzelt seçeneği idi. Ama LG Support Tool bu cihaza bu araçla yazılım düzeltme yapamazsınız, LG Bridge yükleyin mesajı verdi. Onu yükledim. Öncesinde LG Support Tool ile cihaz sürücülerini kurmuştum. LG Bridge cihazımı gördü ve gerekli güncellemeleri buldu. Cihazımın ekranında hareketlilik oldu şükür sevindim. Güncelleme bitince birde ne göreyim yine aynı ekran. Olmadı olmadı olmadı derken başka bir çözüm yolu gördüm. Açma tuşuna 1-2 dakika basılı tutun yazıyordu. 5 dakika kadar basılı tuttum ama maalesef ekran hala karşımda idi. Tekrar uğraşmaya başladım ama olmadı. Yaklaşık 1 saat süren çabalarım sonuncunda bir yerde açma tuşuna 20 saniye kadar basılı tutun yazıyordu. Yaptık ya olmadı derken telefonun kapalı iken tuşa basma işi aklıma geldi. Pili söktüm geri taktım ve açma tuşuna basıp elimi hiç çekmedim. Ve karşımda LG’nin açılış müziği çıktı. O kadar sevindim ki.

Açma tuşuna basılı tutmak çözüyormuş ancak bu esnada telefonun kapalı olması gerekiyor. O kafa karışıklığı ve panik ile aklına gelmeyen arkadaşlara umarım yardımcı olur.

Çözümü için sabırla okuyan arkadaşlara teşekkürler. Herkese fireware update hatasız günler 🙂

Biraz uzun yazdım ama sorunun çözümünde başıma gelenleri de paylaşmak istedim. Birçok yerde çözü yazıyor ama detayı ile değil.

4.482 views

Gelen Aramalar:

 • do not unplug (1)
 • do not unplug the usb connection (1)
 • firmware update do not unplug the usb connection until the process is complete (1)
 • firmware update ne demek (1)
 • lg g4 acilirken updanting (1)
 • lg q6 firmware update (1)
 • lg telefonum s/w upgrade hatasi veriyor (1)
 • the usb connection until the process is complate nedemektir (1)

“LG G4 Telefonum Firmware Update Ekranında Kaldı” Çözümü” için 9 yorum

 1. Ben de pili cikarip sarja takiyorum duzeliyor yani benim sarj aletimde temassizlik oluyor o yuzden bu ekran geliyor karsima su hizli sarj ediliyor yazisi cikana kadar tak cikar yapiyorum sarj oluyor yazinca cok yavas sarj ediyor ama hizli sarj yapiliyor dediginde 30 40 dk da 90 oluyo

  1. Benim telefon orijinal kablosu ile artık çok yavaş şarj olmaya başladı. Başka bir kablo ile şarj edince normal şarj oluyor. orijinal kablo ile eşimin telefonu lenovo onu şarj edince gayet iyi şarj ediyor. Durum nedir anlamadım.

 2. valla kardeşim allah razı olsun yaklaşık 10 satten beri telefonumun yüzüne firmware update yazısı gitmiyodu süreklide şarja taktım yoktur diye senin yazını okudum 2 dk açma tuşuna bastım olmadı snra hem açma hemde ses tuşuna birlikte 1 dk bastım ve açıldı allah razı olsun…

 3. Üstadım çok teşekkürler bilgi için özellikle telefon kapalı iken basmamız gerektiği ayrıntısını paylaşman için ayrıca teşekkürler v20 için denedim oldu

  1. Ben teşekkür ederim yorumunuz için. Biraz uzun yazdım ama sorunun çözümünde başıma gelenleri de paylaşmak istedim. Birçok yerde çözü yazıyor ama detayı ile değil.

 4. bende aynı hatayı aldım yazılım güncelleme deneyecektim senin yazınla karşılaştım üşenmeden okudum ve oldu sen adamsın ya 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.