2013-2014 Eğitim Öğretim Yılı Bilişim teknolojileri Alanı Yıllık Planları

Paylaş

2013 – 2014 Eğitim Öğretim yılı Meslek Lisesi Bilişim Teknolojileri Alanı yıllık planları hazırlandıkça siteye ekleyerek linklerini vereceğim. Ekleyeceğim derslerin listesi aşağıdaki gibidir. 2013-2014 eğitim öğretim yılı şimdiden herkese hayırlı uğurlu olsun.

Arkadaşlar incelediğinizde bazı ayların haftaları fazla görülmektedir. Bunu nedenini şu şekilde açıklayayım; Örneğin 30 ve 31 Aralık, Pazartesi ve Salıya geliyor. Ocak 1,2,3 ise Çarşamba, Perşembe, Cumaya geliyor.Diyelim ki dersimiz Pazartesi günü O zaman o haftaya Ocağın ilk haftasını da dahil edeceksiniz ve Ocak buna göre 4 hafta değil 3 hafta olacak. Ders günü Perşembe olursa da o zaman Pazartesi ve Salıda o Ocağa dahil edilecek ve Aralık ayı 5 haftadan 4 haftaya düşecektir. Benim dersim perşembe olsa Aralık 4 Hafta olacaktı bu kez indiren bir başka arkadaşın pazartesi ise orada ayarlama yapması gerekecekti. Bunun için ayrı ayrı yaptım ki isteyen istediği gibi ayarlamayı kolayca yapabilsin. Umarım açıklamam yeterli olmuştur.

Neden böyle oldu derseniz. Haftalık ders programımız elimize verilmeden planları hazırlamamız istendi ve dersin hangi güne geleceğini önceden bilemediğim için o tarihleri ayırdım. Sizler o haftaları derslerinize göre birleştirebilirsiniz.

Meslektaşlarım, yorumlarınızı da eklerseniz memnun olurum.Böylece eksiklikleri görerek düzenlemeleri yada açıklamaları ekleyebilirim. Başarılı bir ders yılı temennisi ile. Yeni uygulamada ders bilgi formlarında ders saati değişen dersler varsa lütfen ders saati güncellemesini yapın, yazılı değerlendirme tarihlerini girin. Ayrıca Milli Bayramlar ve önemli günleri de kontrol etmeyi unutmayınız. 

 DERSİN ADI İndirme Linki
Boş Yıllık Plan Örneği indir
Bilişim Teknik Resim indir23.09 güncelleme
 Bilişim Teknolojilerinin Temelleri indir
 İnternet Programcılığı (10 Saat) indir
İnternet Programcılığı (2 Saat) indir
Web Tasarımı ve Programlama indir
Veritabanı Organizasyonu indir
Temel Elektronik ve Ölçme indir
Programlama Temelleri (EML) indir
Programlama Temelleri (ATL – TL) indir
Paket Programlar indir
Mesleki İngilizce indir
Gelişmiş İnternet Uygulamaları (4 Saat) indir
Gelişmiş İnternet Uygulamaları (2 Saat) indir
Grafik ve Animasyon Dersi (5 Saat) indir
Grafik ve Animasyon Dersi (3 Saat- Veritabanı Dalı) indir
Açık Kaynak İşletim Sistemi indir
Nesne Tabanlı Programlama indir
Mesleki Gelişim indir

9.361 views

“2013-2014 Eğitim Öğretim Yılı Bilişim teknolojileri Alanı Yıllık Planları” üzerine 41 yorum.

 1. hocam biyomedikal planı mecutmudur bulmakta zorlanıyorum (1:elektrik-elektromanyatik 2:Biyo ölçme elektronik ve simülasyon 3: mesleki fizyoloji ve termoloji )

  1. bunlar eski planlar. yenileri toparlıyorum onları da yayınlayacağım. seçmeli olarak açık kaynak işletim sistemi ve teknik lisede ki 3 saatlik grafik tasarımı dersleri bizde seçmeli idi. teknik lise kapandığı için artık o ders yok. dediğim gibi yeni planlarda arkadaşlarla paylaştık halletmeye çalışıyoruz en kısa süre yayınlayacağım inşallah.

 2. HOCAM AÇIK KAYNAK İŞLETİM SİSTEMİ PROGRAMIYLA MEGEPTEKİ MODÜLLER UYUŞMUYOR NEYE GÖRE O ŞEKİLDE YAPTINIZ?

 3. hocam 11. sınıflar veritabanı programcılığı dalı veritabanı dersi 6 saatlik yıllık planı varsa paylaşabilir misin? Saygılar

  1. bizde veritabanı programcılığı dalı bu yıl açıldı o yüzden şuan yok maalesef. önümüzdeki yıl 11. sınıflar gelecek.

 4. hocam öncelikle teşekkür ederim ama bilişim teknolojilerin in temellerinde ekim ve kasım aylarında 4 er hafta olması gerekmekte. kasımın ilk haftası olarak sadece bir gün görünüyor ve konu sayısı çok fazla. bir gün bir hafta gibi algılanıyor ve 19 hafta görünüyor ilk dönemde.

  1. yazının başında pembe kısımda açıklamıştım hocam nedenlerini. orayı bir kontrol edebilir misiniz? açıklama sizi tatmin edecektir.

 5. Ben planları anlamadım toplamda 36-37 olabilecek hafta sayısı dönemler için 22-25 çıkmış toplamda 40haftayı geçmiş :S 4 hafta olan birçok ay 5 hafta alınmış ve konu dağıtımı buna göre yapılmış olmayan haftalar için konu dagıtılmış planlarda hatalar, Modül ders saati 40/32 olan kısımlar dikkate alınmamış herkesi uyarırım. Nesne tabanlı programlama ve açık kaynak planları hepsini incelemedim…

  1. Hafta sayısının fazla çıkma sebebini açıklayayım. Örneğin Aralık ayında 30 ve 31 aralık pazartesi salıya geliyor. Çarşamba perşembe cumada ocağa ait. Bu durumda o haftayı hangi aya alacağımız konusunda muallakta kaldım. Zira ders programı verilmeden yıllık plan yapmamız istendi. Bu durumda mesela ders perşembeye gelirse pazartesi salıyı da o haftaya almanız gerekecek. Ders pazartesi ise çarşamba,perşembe ve cumayı da o hafta gibi göreceksiniz. Bu durumda olan ilk dönemden 2 ikinci dönemden 2 hafta olmak üzere 4 hafta fazla çıkıyor. Bunun nedeni de idarenin planları yapın demesinden kaynaklanıyor. Umarım açıklamam yeterli olmuştur.

 6. Hocam gerçekten çok teşekkür ederim.
  Bizim branşta hiç böyle okul açılmadan bulamıyorduk ve her sene tekrardan eskisinin üzerinde düzenleme yapıyorduk. Bizi zahmetten kurtardınız. Tekrar teşekkürler..

  1. hazırlar hazırlamaz yollayacağım. inşallah eylül bitmeden hatta okul açılmadan yüklerim diye düşünüyorum.

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.