2020-2021 Eğitim Öğretim Yılı Bilişim Teknolojileri Alanı Yıllık Planları

Paylaş

ÖNEMLİ : Bazı arkadaşların geri dönüşlere göre linkler, bazı bilgisayarlarda ya da telefonlarda linkleri tıklasanız da indirme gerçekleşmiyor. Sanırım bu durum güvenlik güncellemeleri ile alakalı. 

Bunun için; Bilgisayarda indiriyorsanız ilgili linkin İndir butonu üzerinde sağ tuşa basarak Farklı Kaydet ‘i seçiniz.  Telefona da aynı sorun oluyorsa linkin üzerinde basılı tutup Bağlantıyı indir‘i seçiniz. Ben kendi telefonumda (Realme 7 pro- Android10) tıkladım indi chrome tarayıcıda. Eski telefonumda (LG G4 – Android 6) kendi tarayıcısında sorunsuz inerken chromda inmedi normal tıklayarak ama üzerinde basılı tutarak indirdi. Eşimin telefonunda (Lenovo P2 – Android 7) chromeda inmedi üzerinde basılı tutarak Bağlantıyı indir‘i seçtim indi.

Bir diğer çözüm ise adres çubuğunda adres https://www.mustafakbal.com.tr ….. şeklinde ise adresi düzenleyerek http://www.mustafaakbal.com.tr….. şekline getirin. Yani güvenlik takısı olan s’i adresten kaldırınız.

“ÇERÇEVE ÖĞRETİM PROGRAMININ UYGULAMA ESASLARI
Madde 15. Meslek derslerinin haftalık ders çizelgesinde belirtilen ders saati süreleri değiştirilmeden ders bilgi formlarında yer alan derse ait öğrenme birimi süreleri zümre öğretmenler kurulu tarafından belirlenir. ” gereğince zümrede alınan karar doğrultusunda hesaplanmıştır.

Zümre yapılırken çerçeve programda süreler hesaplanırken zümre karar alır yazıyordu. Süreler zümremize göre hesaplandı. Ders bilgi formu planı ve zümreyi yaptıktan sonra çıktığı için düzenlemedim. Zümre olarakta görüştük bu karar çıktı.

İşletmelerde beceri eğitimi gelişim tabloları henüz güncellenmemiştir. Okul açılıp öğretmenlerle bir araya gelirsek güncelleme yapacağım. Malum 11. sınıf eksik kalan dersleri İBE’ye eklenecek.

Dersin Adı İndir
Sene başı zümresi
9. Sınıf Mesleki Gelişim Atölyesi
7349 Downloads
9. Bilişim Teknolojilerinin Temelleri
8329 Downloads
9. Bilgisayarlı Tasarım Uygulamaları
7018 Downloads
9. Programlama Temelleri
7006 Downloads
10. SINIF ALAN ORTAK DERSLERİ
Bilişim Teknolojilerinin Temelleri
7161 Downloads
Programlama Temelleri
5177 Downloads
Ofis Programları
4178 Downloads
Bilişim Teknik Resmi
3657 Downloads
 11. SINIF ALAN DERSLERİ (Veritabanı Programcılığı Dalı)
Nesne Tabanlı Programlama (12 Saat)
2521 Downloads
Açık Kaynak İşletim Sistemi
4490 Downloads
Veritabanı
2139 Downloads
11. SINIF ALAN DERSLERİ (Web Programcılığı Dalı)
Web Tasarımı ve Programlama (12 Saat)
4786 Downloads
Grafik ve Animasyon
4395 Downloads
Açık Kaynak İşletim Sistemi
4490 Downloads
12. SINIF ALAN DERSLERİ
 İnternet Programcılığı
6161 Downloads
 Mobil Uygulamalar
3948 Downloads
İŞLETMELERDE BECERİ EĞİTİMİ GELİŞİM TABLOSU
Web Programcılığı Dalı
2454 Downloads
Veritabanı Programcılığı Dalı
1114 Downloads
İŞLETMELERDE BECERİ EĞİTİMİ DERSİ YILLIK PLANLARI
Web Programcılığı Dalı
2998 Downloads
Veritabanı Programcılığı Dalı
1342 Downloads

 

5.213 views

“2020-2021 Eğitim Öğretim Yılı Bilişim Teknolojileri Alanı Yıllık Planları” üzerine 68 yorum.

 1. Mustafa hocam bu 2021-2022 eğitim öğretim yılı için bilişim teknolojileri alanı yıllık planlarını hazırladınız mı .Hazır ise paylaşa bilirseniz çok minnettar kalırız . Şimdiden Teşekkürler.

 2. Hocalarım acaba elinde meslek derslerimiz için günlük plan elinde olan var mı nereden ulaşabilirim acaba

 3. Merhablar hocam benim sormak istediğim bir konu var
  9. Sınıf Bilgisayarlı Tasarım Uygulamaları dersinin 3. ünitesi Dijital Üretim konusunda CAD programlarından bahsetmiş hatta programın kuruluşundan hesap oluşturmaktan bahsedilmiş. ancak ders için hangi çizim programının kullanılacaği ile ilgili herhangi bir bilgi verilmemiş. Sizin bilginiz var mıdır hocam veya yorumu gören arkadaşlardan bilgisi olan yazabilir mi hangi programı kuracağız dijital üretim konusu için

 4. Teşekkür ederim emeğin için. yayınlamışsın, emek vermişsin, Faydanlandım. Dua ettim. Yüreğine sağlık…

 5. Merhabalar hocam sizden bir konuda yardım istiyorum. bu dönem özel eğitim sınıfına bilişim alanı seçtirildi ve özel eğitim sınıfına bilgisayar işletmenliği, bilgisayar montajı, web tasarım ve bilgisayar teknik servisi dersleri var bu ders içeriklerini nereden bulabilirim şimdiden teşekkür ederim.

 6. teşekkürler hocam. yarıyıl tatili ve 2.ara tatil zamanları doğru mudur? zira yarıyıl tatili 25 ocak 2021-05 şubat 2021, 2.yarıyıl tatili 12-16 nisan 2021 olmalı değil mi?

  1. ilk planlar çalışma takvimine göre yapıldı sonra çalışma takvimi güncellendiğinde benim yazdığım tarihler yanlış olmuştu. ben de tekrar güncelleme yapıp yayınladım. şu an bir sorun yık diye hatırlıyorum.

 7. Merhaba Hocam ben birşey soracaktım 9. sınıf bilişim teknolojileri temelleri dersinin modüllerine nereden ulaşabilirim acaba

 8. Merhaba hocam. web tasarımı dalı için 11. sınıflarda 22 saatlik toplam ders yükü belirlenmiş. Sizler 6 saatlik seçmeli ders için hangi dersleri veriyorsunuz?

  1. hocam seçmeli yok bizim. temel almanız gereken dersleri alacaksınız sonra ihtiyaç duyarsanız seçmeli olacak. Alınması zorunlu dersler; 12 saat web tasarımı + 8 saat veritabanı + 2 saat açık kaynak işletim sistemi ile 22 saat yapıyor zaten. başka ders seçmedik.

   1. Hocam hani defterlere kazanım ifadesi yazılması gerekiyorsa sizde beceri kısmının yanına kazanım yazmışsınız ondan kafam karıştı. Doğrusu bilgi kısmını yazmak ise onu yazalım hocam o zaman

    1. hocam şu anki 10,11,12. sınıfların ders bilgi formlarına bakarsanız bilgi ve becerilere ayrılmış bende plana o şekilde yerleştirdim. Bilgi kısmını veriyoruz ve öğrenciye anlatıyoruz. Öğrenci de o bilgiye göre beceri yani kazanımları alıyor. biz anlattıklarımızı yani bilgi kısmını yazıyoruz. Beceri kısmı da aslında bilgi kısmı ile örtüşüyor.

 9. Hocam Merhaba, emeğinize sağlık. zümre olarak çok teşekkür ederiz. işletmelerde beceri eğitimi yıllık planları veri tabanı ve web programcılığı için her ikisi de aynı mı bana mı öyle geldi. veri tabanı planında sanki grafik animasyon yer alıyor planda veri tabanı yok gibi geldi

 10. Mustafa hocam 12. sınıflarda internet programcılığı 4 saat ve mobil uygulamalar 4 saat olarak hazırlamışsınız. Çerçeve öğretim programına göre bu mümkün değil. Çünkü 12.sınıf meslek dersleri 28 saat bunun 24 saati işletme 4 saati ders olarak görülüyor. Buna ilave olarakta 3 saat seçmeli ders alabiliriz. Siz toplamda 4+4 =8 saatlik ders oluşturmuşsunuz.

  1. İnternet programcılığı Web dalının, mobil uygulamalar veritabanı dalının. İkisini de zaten bir dala okutamazsınız.

 11. Mustafa hocam Selamunaleyküm
  yüklemiş olduğunuz mobil uygulamalar yıllık planınına uygun döküman varmı acaba elinizde.
  sizin yıllık planı kullnacağım fakat elimde döküman yok. varsa paylaşırsanız çok memnun olurum. şimdiden teşekkür ederim.

 12. Merhaba Mustafa Hocam. Öncelikle emeğinize sağlık. AKIS 2020-2021 planı için Çerçeve Öğretim Programında İşletim Sistemi Kurulumu ve Yönetimi olduğunu hatırlatmak istedim. Gözden kaçmış olmasın. İyi çalışmalar.

 13. Mustafa hocam merhaba.Öncelikle emeğinize sağlık. Planları incelediğimde 10.sınıfların planı eski çerçeve programına göre yapıldığını fark ettim.Bu sene 9.sınıflardan mı başlıyor yeni çerçeve programı. Yani 10.sınıflar eski müfredatla devam mı ediyor. Teşekkür ederim.

  1. evet hocam aynen dediğiniz gibi. ynei programı seneye uygulayacağız 10. sınıflara. kademeli olarak geçilecek.

 14. Hocam Web Tasarımı ve Programlama Yıllık plandaki alttaki;
  TEMEL VERİTABANI İŞLEMLERİ
  ETKİLEŞİMLİ WEB UYGULAMALARINDA VERİTABANI GÜVENLİĞİ kaldırılmış ve
  ETKİLEŞİMLİ WEB UYGULAMALARINA GİRİŞ modülü eklenmiş haberiniz olsun

  1. evet çok haklısınız ancak o dediğiniz şu anki 9. sınıflar 10. ve 11. sınıflara geçtiğinde olacak web tasarımı dersi ve nesne tabanlı programlama dersi için. Bu iki derste de değişiklikler var ama şimdiki 11. sınıflar eski müfredata tabi o sebeple eski modüller halen geçerli.

 15. hocam planlar için teşekkürler. elinize emeğinize sağlık.
  teknik servis dalındaki 2 saatlik bilgisayarlı devre tasarımı dersinin yıllık planı var mıdır acaba?

 16. Sayın hocam planlar için teşekkürler, eski derslerin lakin kazanımlarında yeni derslerin ünitelerin hafta ve saat bazında dağılımlarında yanlışlıklar var. İndiren arkadaşların çerçeve öğretim programı ve ders bilgi formlarından kontrol etmeleri gerekir. Bu konuda uyarmak istedim.
  Herkese iyi çalışmalar

  1. Zümre yapılırken çerçeve programda süreler hesaplanırken zümre karar alır yazıyordu. Süreler zümremize göre hesaplandı. Ders bilgi formu plan ve zümrede sonra çıktığı için düzenlemedim.şefimiz ve zümremizle görüştük kalmasına karar verdik.

 17. Hocam emeğinize sağlık teşekkür ederim. Mesleki Yabancı Dil yoktu ben hazırladım sitenize eklemek isterseniz gönderebilirim. İyi çalışmalar.

 18. Hocam 2019-2020 sene sonu zümresi ile, telafi eğitimi planlarını da ekleyebilirsen çok mutlu olacağız.Bu sene kullandigim 2019-2020 planların içinde ayrıca teşekkürler.

    1. Maalesef elimde hazırda yok ama birkaç yıl önce internette arama yapıp bulmuştum. Lazımda olmayınca tutmadım elimde.

     eski ama belki işinize yarar.

    2. Merhabalar hocalarım. İşletmede beceri eğitimi yıl sonu yazılı ve uygulamalı sınav yapacağız acaba elinde örnek soru olan var mı

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.