E-Tab 4 Tablet Google Play 406 Sorunu

Paylaş

Önceki yazımda Fatih Projesi Tabletlerine resmi rom’un nasıl yükleneceğini yazmıştım. Buradan ona ulaşabilirsiniz.

Eğer tabletiniz E-Tab4 ise romu indirdiniz klavuza göre kurdunuz ama Google Play Store’a girince 406 hatası veriyorsa umarım bu anlatacağım yöntem işinize yarayacaktır. Bende 2 tablette bu sorunu yaşadım ve bu yöntemle ikisinde de sorun çözüldü. Burada yazılanları yaptığınızda tüm sorumluluk kendinize aittir.

Gerekli Romları İndirmek için aşağıdaki bağlantıları kullanın.

E-Tab4 (Yandan Şarjlı)  |   E-Tab4 (Alttan Şarjlı)

Yandan şarjlı e-tab4 tablete epey uğraştıktan sonra yükleme yapabildim. Gerekli dosyaları yukarıdaki bağlantılardan indirip klavuzda yazan adımları yapmama rağmen tablet hala eski halinde çalışıyor bir türlü olmuyordu. Recovery mode ile açtım wipe yaptım ama maalesef o işlemde fayda sağlamadı. En sonunda aklıma ayarlardan sıfırlama geldi. Tablet açıkken Ayarlar > Yedekle ve sıfırla menüsüne girip Fabrika verilerine sıfırla‘yı seçin. Bu işlem biraz uzun sürüyor, sabırla bekleyin.

İşlem bitip tableti ilk aldığınız halde açılınca tableti kapatıp e-tab4’e ait klavuzdaki adımları uygulayın. Benim yaptığım tabletler sorunsuz bir şekilde açıldı. İşlem bitince ilk açılışta adımların hiç birini atlamadan bir wifi ağına bağlanıp hesap ayarlarını yapın yoksa sonraya bırakırsanız sorun çıkabiliyor. Ben açılsın da sonra yaparım dedim maalesef olmadı ve iş uzadı.Eğer yapamayacağınızı düşünüyorsanız bir uzmandan yardım alın.

Bu adımları başarı ile yaptınız, tablete yeni kısıtlaması kalkmış olan rom yüklendi sevindiniz ama bir türlü Google Play Store kendini güncellemedi ve uygulama yüklemek isterseniz Beklenmeyen Hata Oluştu (406) yazıyorsa çözümü şu şekilde.

İnternete bir sürü çözüm yolu yazıyor denedim ama olmadı. Belki sizlerde olacaktır. Bende maalesef olmadı. Sonra tekrar; Ayarlar > Yedekle ve sıfırla menüsüne girip Fabrika verilerine sıfırla‘yı seçtim ve tablet kendi kendini sıfırladı. İlk açılış ayarlarında tüm wifi ve hesap ayarlarını muhakkak yapın. İki tablette de ayarları bu kez es geçmeden yaptım ve sorunsuz olarak tablet çalışmaya, google play store’u güncellemeye ve uygulama yüklemeye başladı.

Herkese iyi günler.

 

1.514 views

“E-Tab 4 Tablet Google Play 406 Sorunu” üzerine 19 yorum.

 1. Merhaba ben bir teknik servisten bugun e tab 4 tabletime root attirdim fakat eve geldiğimde google playden 406 hatasi aliyorum bu dediklerinizi yapsam sorun olur mu acaba

 2. Hocam play storeden uygulama indirdiktenm sonra -110 kodunu veriyor
  Ne yapmaliyim acil yardim ederseniz çok mutessekir olurum

  1. Tabletin şifresi ise onu internetten sıfırlama yolunu arayınız. Hesap şifresi ise şifremi unuttum diyerek yardım alın.

 3. Hocam belirttiğiniz gibi sorunsuz bir şekilde root yaptık ama daha sonra internet e bağlanmıyor. Bağlı görünüyor wifi ama veri almıyor ne yapmak lazım

 4. Merhaba kuzenim bana etab 4 tablet yolladı ve bende oyun yükledim. Ama oyunlarımı her internete bağlandığımda devredışı bırakıyor. Play store’dan aktifleştiriyorum ama 1dk sonra yine devredışı bırakıyo. Tablete root atmak istemiyorum ve formatlayamam çünkü tc ve şifreyi bilmiyorum. İnternetsiz bi şekilde uygulama aktifleştirme var mıdır? Ayarlarda gözükmüyor devredışı olanlar. Yardım edebilirseniz sevinirim. Teşekkürler. 🙂

 5. Hocam ben tüm root ve mobege e işlemleri dahil yapıp güzel bir şekilde rom yükledim fakat evimdeki ağdan bağlanırken bile MEB engeli vs diye hata veriyor film sitesi vs açmıyor Google ?

  Çözümü var mıdır acaba ?

  1. bence rom tam yüklenmemiş. zira birkaç tablette başıma geldi. ayarlardan fabrika ayarlarına döndürüp tekrar yükledim o zaman olmuştu.

 6. Allah razı olsun oldu sonunda. tabletimi mobogine 3 ile rootlayamadım iRoot diye bir uygulama ile rootladım. gerekli dosyaları sildikten sonra tabletim oldu sanmıştım ama 406 hatasını aldım ve güncelleme yapmıyordu. sizin dediğiniz gibi fabrika ayarlarına dönüp kurulumu tekrar yapınca düzeldi. Teşekkürler

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.