Web Sitesine Google Maps Ekleme

Paylaş

Mesela sitesini yaptığınız bir işletme var ve işletmenin haritasını sitesine eklemek istiyorsunuz. Bu işlem oldukça basit. Yapacağımız şeyler şunlar; Örnek olarak ben çalıştığım okulun yerini gösteren bir harita oluşturacağım.

İlk olarak Google Haritalarına gidin ve arama alanına işletmenin tam adresini biliyorsanız yazın. Bilmiyorsanızda sorun değil harita üzerinden bulabilirsiniz. Ben arama kısmına Aksaray yazdım ve Aksaray haritası geldi. Haritadan nereyi göstermek istiyorsanız orayı bulun.

75atem

Bulunduğum okul harita üzerinde otomatik işaretli olduğundan sorun yaşamadım ve okulun bulunduğu kısmı tıklayınca pencere açıldı. Eğer sizinde eklemek istediğiniz yerin adı haritada varsa işiniz kolay. İşletmeyi tıklayın ve açılan pencereden bilgileri teyit edin.

Peki eklemek istediğiniz yerin sokağını yani tam adresini gösteren yeri buldunuz ama işletmenin adını gösteren bir şey yok sadece sokak var. Panik yapmayın onuda halledelim. Mesela sanayide ABC kaporta diye bir yer olsun ve orayı gösterelim.

Haritadan sanayiyi ve rastgele bir sokağı (2024. sokak olsun) seçtim. Sokak üzerinde fareyi sağ tıklıyorum ve Burada ne var?‘ı seçerek haritada ana imleç olan (A) haritada buraya geliyor ve yanında bir Yeşil ok çıkıyor. Ayrıca üstte arama alanına koordinatların geldiğini göreceksiniz.

abckaporta

Bundan sonraki işlem artık hepsinde aynı. Soldaki alandan link Bağlantı işaretini tıklayın. Açılan pencereden mavi ile işaretli kodları kopyalayarak HTML kodları içine yapıştırırsanız sitenizde harita görünecektir.

Eğer isterseniz görüntü üzerinde ayarlamalar yapabilirsiniz. Bunu için kırmızı olarak işaretlediğim Yerleşik haritayı özelleştirin ve önizleyin linkini tıklayarak büyüklükle ilgili ayarlamalar yapabilirsizin. Buradanda ayarları yapınca en alttaki kodları kopyalayın ve sitenize ekleyin.

Kolay gelsin.


Daha Büyük Görüntüle

34.415 views

Gelen Aramalar:

  • siteye harita ekleme (64)
  • siteye google maps ekleme (40)
  • web sitesine google maps ekleme (38)
  • web sitesine harita ekleme (21)
  • siteye harita ekleme kodu (20)
  • html harita ekleme (11)
  • harita kodu (10)

“Web Sitesine Google Maps Ekleme” üzerine 13 yorum.

  1. GoogleMap’in içerdiği kod kaynaklı sitedeki slider’ın çalışmasını engelliyor. Bunu nasıl engelleyebiliriz?

    1. Bir ihtimal aynı apileri kullanmasından kaynaklı olabilir. İyi araştırmak lazım. Başıma gelmedi daha evvel ama çözümü bulursam paylaşırım. Hangi sistemi kullanıyorsunuz?

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.